Ako to funguje >> XS4

SALTO Virtuálna sieť(SVN)

Virtuálna sieť SALTO (SVN) poskytuje flexibilitu pre systém riadenia prístupu, ktorý sa podľa potreby môže zväčšiť z malého počtu dverí a používateľov na veľký počet dverí a používateľov. Umožňuje samostatným zámkom čítať, prijímať a zapisovať informácie prostredníctvom šifrovaného a zabezpečeného systému dát na karte, ktorý využíva možnosti technológie RFID na čítanie / zápis. V SVN sa všetky prístupové údaje ukladajú a distribuujú prostredníctvom prevádzkovej inteligentnej karty. Pri prezentácii čipovej karty samostatným dverám v režime offline to nielen riadi prístupové práva k týmto dverám, ale vďaka obojsmernej komunikácii dvere tiež zapisujú údaje, ako sú informácie na čiernej listine alebo stav batérie, späť na čipové karty. Čipová karta potom prenáša tieto informácie späť na server prostredníctvom online nástenných čítačiek, ktoré sú schopné aktualizovať a prijímať informácie z kariet kedykoľvek a kdekoľvek v budove.

SALTO Wi-Fi

Bezdrôtový systém riadenia prístupu v reálnom čase.

Na zvýšenie úrovne bezpečnosti vyvinula spoločnosť SALTO online riešenie XS4 Wireless. Je určený pre aplikácie, ktoré potrebujú vysokú úroveň riadenia prístupu v reálnom čase. SALTO Wireless je možné používať ako nezávislý systém alebo ako doplnok k SALTO Virtual Network (SVN) a pevne zapojeným IP riešeniam. Spája elektrické zámky napájané z batérií pomocou rádiových prijímačov s nízkou frekvenciou (2,4 GHz). Tieto interagujú s bránami XS4, ktoré sú prostredníctvom siete Ethernet / WiFi pripojené k centrálnemu riadiacemu počítaču. Jediným kliknutím myši môžete konfigurovať alebo vykonávať zmeny v sieti v reálnom čase. Môžete si tiež stiahnuť informácie z kontrolných záznamov, aby ste ich mohli ovládať v reálnom čase, vymazávať používateľov na diaľku a bezpečne zhromažďovať stav batérie na údržbu a ešte oveľa viac z jedného počítača a to všetko v reálnom čase.

 

SALTO Riešenia pre mobily

Vďaka technológii JustIN spoločnosti SALTO môžu byť smartfóny pohodlne a výhodne integrované do riešení na kontrolu prístupu. JustIN Mobile BLE umožňuje otváranie dverí pomocou smartfónu. S JustIN mSVN NFC sa smartfón zmení na aktualizačný terminál pre poverenia.

 

JustIN Mobile
JustIN Mobile využíva Bluetooth Low Energy (BLE) na komunikáciu medzi smartfónom a elektronickými zámkami. Mobilný kľúč sa odošle „Over the Air“ (OTA) zo softvéru na správu ProAccess SPACE do nainštalovanej aplikácie JustIN Mobile v zaregistrovanom a overenom smartfóne. Užívateľ dostane správu, že má nový kľúč, a pre ktoré dvere má prístupové práva. Potom stačí, keď sa smartfón priblíži k zámku a začne komunikovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Celý prenos dát a samotný mobilný kľúč sú šifrované a zabezpečené proti klonovaniu.

 

Používatelia môžu prijímať mobilné kľúče kedykoľvek a kdekoľvek. Riešenia riadenia prístupu tak získajú ešte väčšiu flexibilitu pri vydávaní a prijímaní prístupových práv bez toho, aby obetovali bezpečnosť.

JustIN Mobile sa dá použiť spolu s alebo ako náhrada za poverenia RFID.

JustIN mSVN
JustIN mSVN (mobilná virtuálna sieť SALTO) je technológia vyvinutá spoločnosťou SALTO na aktualizáciu prístupových práv k povereniam využívajúcim mobilnú komunikáciu, aplikáciu mSVN a rozhranie NFC (Near Field Communications) smartfónov. Týmto spôsobom je možné SVN rozšíriť na miesta, kde nie je k dispozícii žiadna online nástenná čítačka. S mSVN sa môžu prístupové práva aktualizovať priamou komunikáciou medzi smartfónom a poverením presne tam, kde a kedy sú potrebné.

 

Nové prístupové práva a informácie na čiernej listine sa posielajú autorizovaným a registrovaným používateľom z ProAccess SPACE do aplikácie mSVN. Smartfón s podporou NFC potom slúži ako bod aktualizácie poverení, ktoré zvyčajne používa online čítačka XS4. Koncový používateľ aktualizuje prihlasovacie údaje tak, že ich predloží smartfónu pomocou aplikácie mSVN.

Celý prenos dát je šifrovaný a zabezpečený pomocou technológie Mifare DESFire EV1.

Škálovateľné

Platforma riadenia prístupu XS4 spoločnosti SALTO je navrhnutá tak, aby koncovým používateľom poskytla úplnú slobodu voľby, pokiaľ ide o usporiadanie systému, typ a počet prístupových bodov, ako aj úroveň bezpečnosti. Okrem toho sa SALTO ľahko prispôsobuje meniacim sa požiadavkám a umožňuje škálovateľnosť bez ohľadu na veľkosť projektu.

 

SALTO, ktoré má jedno z najširších portfólií produktov na svete v oblasti riadenia prístupu, dokáže splniť prakticky všetky technické a funkčné požiadavky. Koncoví používatelia si môžu vybrať z elektronických zámkov a cylindrov, nástenných čítačiek, uzamykateľných zámkov, zámkov vačiek, visacích zámkov a otočných držadiel z komplexného sortimentu. Riešenia na riadenie prístupu spoločnosti SALTO tak môžu zahŕňať takmer každý prístupový bod v budove a jej obvod. Škálovateľnosť v tomto ohľade znamená, že koncoví používatelia môžu začať zabezpečením svojich obvodových dverí, následovaným regálmi v dátovom centre, nábytkom a skriniach, ako aj poštovými schránkami a skrinkami – to všetko krok za krokom modulárnym prístupom.

 

SALTO uľahčuje investovanie do systému riadenia prístupu nielen kvôli svojej vynikajúcej funkčnosti, ale aj preto, že môže rásť s rastúcimi potrebami koncového používateľa. Môžu si vybrať, že začnú malým systémom pokrývajúcim iba časti budovy alebo iba hlavné vchodové dvere spočiatku a neskôr systém podľa potreby rozšíria na celú budovu alebo spoločnosť, na rôzne miesta a štáty. Jediné dodatočné náklady sú za ďalší hardvér; za dodatočné prístupové body sa nevyžadujú žiadne licenčné poplatky. A pretože väčšina častí systému riadenia prístupu SALTO je bez káblov, sú aj náklady na inštaláciu minimálne.

 

Rôzne spoločnosti majú rôzne bezpečnostné potreby. SALTO ponúka širokú škálu technológií a usporiadania systémov. Od jednoduchého samo naprogramovateľného systému, ktorý na jeho správu nepotrebuje žiadny počítač, cez vysoko schopný systém ROM strednej triedy, až po systém SALTO Virtual Network (SVN) na dátovej karte a bezdrôtový online systém. SALTO má to, čo koncoví používatelia potrebujú. A môžu kedykoľvek inovovať a dokonca kombinovať a spájať niekoľko technológií, napríklad SVN a Wireless.

 

Nakoniec škálovateľnosť pre SALTO tiež znamená kompatibilitu smerom nadol, ako aj aktualizovateľnosť. Systémy na riadenie prístupu SALTO sú navrhnuté tak, aby ich koncoví užívatelia mali istotu, že s vydaním nových verzií softvéru na správu SALTO bude ich hardvér naďalej kompatibilný a bude s ním spolupracovať.

RFID

Riešenia SALTO sú založené na RFID. Technológia s dôležitými výhodami, ako je jednoduchosť použitia, robustnosť a jej schopnosť byť kombinovaná s inými aplikáciami.

V súčasnosti sa používajú rôzne technológie RFID. Škála technológií, ktoré SALTO podporuje, znásobená obrovským rozsahom nášho hardvéru. Od uzamykateľných skríň po visiace zámky.

Normy RFID podporované SALTO:

Elektronické zámky

Inteligentné, bezpečné, inovatívne a ľahko inštalovateľné elektronické súpravy XS4 s elektronickým zámkom nepotrebujú pevné káble a poskytujú úplne bezdrôtovo zapojené riešenie elektronického uzamykania so širokou škálou funkcií. Rad kovania XS4 je špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval väčšine štandardných dverí, a pracuje s väčšinou škandinávskych, európskych a ANSI zadlabávacích zámkov a rúrkových zámkov.

Ælement Design-Lock

AElement je minimalistický zámok RFID so štýlovým dizajnom. Umožňuje integráciu všetkých potrieb fyzickej bezpečnosti do energeticky efektívneho a ľahko spravovateľného systému. Úplne bezdrôtovo a sieťovo prepojené prostredníctvom virtuálnej siete SALTO, bezdrôtovej siete SALTO a JustIN Mobile. Kompatibilné so štandardnými DIN a zadlabávacími zámkami ANSI.

XS4 GEO Cylinder

Rozsiahly sortiment kompaktných elektronických vložiek určených pre dvere, v ktorých nie je možná alebo potrebná montáž elektronickej zámky. Úplne bezdrôtovo a sieťovo prepojené prostredníctvom virtuálnej siete SALTO a bezdrôtovej siete SALTO. Dostupné v rôznych modeloch, napr. pol valca, valec s otočným palcom, dvojitý valec, valec s zámkom vačky, visiaci zámok a so širokou ponukou rôznych profilov, napríklad euro profil, britský ovál, švajčiarsky kruh, austrálsky ovál, škandinávske profily, profily ANSI.

XS4 Locker lock

Skrinka XS4 poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti širokej škále skriniek ich integráciou do bezdrôtového riešenia SALTO pre bezdrôtový prístup. Má ergonomicky tvarovanú otočnú ovládaciu rukoväť, ktorá umožňuje ľahké použitie aj s mokrými rukami. Batéria, elektronické komponenty a uzamykací mechanizmus sú umiestnené na vnútornej strane dverí, chránené pred potenciálnym vandalizmom alebo sabotážou.

XS4 Únikové zariadenia

Vyspelé riešenia madla SALTO umožňujú ovládať núdzové východové dvere vybavené tyčou pomocou inovatívneho, samostatného elektronického zamykacieho systému. Samostatné elektronické zámky SALTO môžu byť namontované v kombinácii so súpravami adaptérov na viac ako 40 popredných výrobcov únikových dverí.

XS4 Zadlabávacie zámky

SALTO ponúka širokú škálu zadlabávacích zámkov, aby sa zabezpečilo správne zaistenie dverí. Či už potrebujete zámky Euro, zámky DIN, zadlabávacie zámky ANSI, škandinávske štandardné zámky, cylindrické zámky kaziet alebo automatické zámky s funkciami súkromia a únikov, SALTO má požadovaný uzamykací systém. Kompletný sortiment štandardných zadlabávacích zámkov vám umožňuje správne nainštalovať elektronické kovania SALTO XS4 a valce SALTO XS4 GEO bez ohrozenia bezpečnosti.

XS4 Nástenné čítačky

Periférne výrobky SALTO poskytujú ideálne riešenie pre tie prístupové body, kde je potrebné pripojenie online alebo kde sa vyžaduje interakcia s inými systémami alebo zariadeniami s elektrickým pohonom, ako sú výťahy, rolety alebo bariéry.

XS4 Kľúče

Opakovane použiteľné bezkontaktné inteligentné kľúče na riadenie prístupu. Poskytuje vyššiu úroveň bezpečnosti ako tradičná správa mechanických kľúčov a ďalšie aplikácie môžu byť implementované s rovnakým oprávnením užívateľa ID.

XS4 SOFTWARE - ProAccess SPACE

Softvérový program SALTO ProAccess bol vyvinutý s cieľom umožniť používateľom čo najlepšie využiť riadenie prístupu v inštalácii. So softvérom SALTO môžu operátori systému ľahko spravovať veľké množstvo dverí a používateľov s vynikajúcou flexibilitou vďaka všetkým možnostiam v zónach, úrovniach prístupu, kalendároch, časových obdobiach a časových zónach a ďalšie. ProAccess bol vždy navrhnutý tak, aby bol užívateľsky príjemný a zahŕňal množstvo pokročilých funkcií. S posledným pridaním ProAccess SPACE sa použiteľnosť a flexibilita dostali na novú úroveň. Dôležité je, že spoločnosť SPACE sa riadi škálovateľnou filozofiou spoločnosti SALTO, aby aj súčasní zákazníci spoločnosti SALTO so softvérom ProAccess alebo HAMS mohli ľahko upgradovať na program SPACE, aby mohli využívať ďalšie funkcie a použiteľnosť programu SPACE.